Ranking drzwi zewnętrznych stalowych – Top Choice

ranking producentow drzwi

 

Po ostatnio wykonanym rankingu okien, który cieszył się dużą popularnością postanowiliśmy wyłonić naszym zdaniem najlepszego producenta drzwi stalowych wejściowych.
Naszym celem nie było porównywanie parametrów technicznych ponieważ te od dłuższego czasu pozostają porównywalne między producentami. Natomiast dla nas liczy się całokształt producenta jako firmy, jego przystępność, rozwój, obsługa przed i po sprzedaży. Zapraszamy do lektury.

 

10 kryteriów decydujących o zwycięstwie w rankingu Top Choice:

 

 

 

 

 

 

Kryteria oferty:

 1. Stosunek jakości do ceny. Produkty oferowane powinny być wysokiej jakości jednocześnie z zachowaniem optymalnej ceny.
 2. Dopasowanie oferty do potrzeb konsumentów. Zwracamy uwagę na różnorodność oferowanych produktów oraz czy producent dostosowuję się do zmian zachodzących na rynku.
 3. Kompleksowość oferty. Sprawdzamy czy dany producent ma na tyle bogatą ofertę aby klient nie miał potrzeby odwiedzania wielu firm w poszukiwaniu wymarzonych drzwi.
 4. Zakres cenowy oferty. Czy producent ma jedynie produkty wyższej klasy czy także wersje ekonomiczne, bardziej przystępne cenowo.
 5. Dbałość o estetykę produktów. Wykończenie produktu często gra dużą rolę, ponieważ produkt dopracowany estetycznie daje poczucie iż zakupiliśmy rzeczywiście solidne drzwi.

Kryteria producenta:

 1. Doświadczenie producenta. Wzięliśmy pod uwagę jak długo producent istnieje na rynku, oraz jakie działania w celu polepszenia swojej oferty zastosował.
 2. Stabilność producenta. Sprawdziliśmy czy producent jest w dobrej kondycji finansowej oraz czy rozwija swoje możliwości produkcyjne.
 3. Dbałość o produkt podczas transportu. W branży budowlanej transport to bardzo ważny czynnik, szczególnie bezpieczny transport. Sprawdziliśmy czy producent dostarcza swoje produkty w odpowiedni sposób.
 4. Poziom obsługi i doradztwa w salonach sprzedaży. Dobry produkt to co najwyżej połowa sukcesu. Sprawdziliśmy poziom obsługi w losowo wybranych salonach, aby upewnić się czy firmy oferujące dane produkty są kompetentne.
 5. Współpraca między producentem a dystrybutoramiPrzeprowadziliśmy rozmowy z dystrybutorami w celu ustalenia jakości relacji z producentem. Sądzimy iż jest to bardzo ważny aspekt, im lepsze relacje, tym lepsza ogólna obsługa klienta.

Kto wygrał Ranking drzwi Top Choice?

Wnioski:

W Polsce jest bardzo duży wybór producentów drzwi. Przedstawiamy najbardziej naszym zdaniem optymalny wybór. Producenta kompleksowego w swoim dziale, nastawionego na rozwój i ciągłe ulepszanie się, co w dzisiejszych czasach jest naszym zdaniem bardzo ważne.

Wybór jednej firmy był utrudniony jednak zgodnie z pierwotnym założeniem celem jest wyróżnienie jednego producenta.

Zwycięzcą rankingu drzwi zewnętrznych stalowych Top Choice jest firma Krat Met.

ranking drzwi zewnetrznych stalowych

DLACZEGO wybraliśmy KMT? Analizując powyższe 10 aspektów postanowiliśmy wyróżnić firmę Krat Met, polskiego producenta drzwi stalowych. Uzasadnienie najpełniej zobrazuje odniesienie się do poszczególnych kryteriów oceny.

 

 

 

 

 

Oferta:

 1. Stosunek jakości do ceny. Producent Krat Met w swojej klasie cenowej posiada produkty zdecydowanie wysokiej jakości. Produkty wykonywane są dokładnie, przy zachowaniu rozsądnej ceny. Producent stosuje wysokiej jakości produkty do wytwarzania drzwi.
 2. Dopasowanie oferty do potrzeb konsumentów. Z naszej analizy wynika iż producent Krat Met w każdym roku dodaje do swojej oferty nowe produkty oraz rozwiązania. Wdraża min kolorystykę zgodnie z istniejącymi trendami. Producent posiada prawdopodobnie najlepszy system zamówień online dla swojej sieci dystrybucji.
 3. Kompleksowość oferty. Po sprawdzeniu oferty możemy z całą pewnością stwierdzić iż w każdym segmencie cenowym klient ma odpowiednio duży wybór produktów oraz podzespołów do skompletowania drzwi wg własnego uznania. Producent oferuje drzwi dwu jak i trzy skrzydłowe, naświetla.
 4. Zakres cenowy oferty. W ofercie znajdziemy produkty w niższej jak i wyższej klasie cenowej. W każdym przypadku dbałość o detale oraz wyposażenie dodatkowe jest na wysokim poziomie.
 5. Dbałość o estetykę produktów. Krat Met dba o wykończenie produktów niezależnie od klasy cenowej. W ofercie posiada bogaty wybór kolorystyczny oraz bogaty wybór podzespołów do drzwi. Wzory oraz przeszklenia drzwi dają bardzo duży wybór aby dostosować się do gustu klienta. W ofercie są stylowe okucia, osłonki na zawiasy itp.

Producent

 1. Doświadczenie producenta. Historia producenta Krat Met rozpoczyna się już w roku 1967. Co prawda nie od początku domeną fabryki były drzwi, ale zdecydowanie przez lata widać doświadczenie na rynku branży budowlanej.
 2. Stabilność producenta. Sprawdziliśmy czy producent jest w dobrej kondycji finansowej oraz czy rozwija swoje możliwości produkcyjne. Producent Krat Met zdecydowanie prosperuje dobrze. Świadczyć o tym może chociażby w ostatnich latach rozbudowa firmy jak i modernizacja linii produkcyjnej. Wdraża nowe gałęzie produkcji nieustannie poszerzając swoją ofertę.
 3. Dbałość o produkt podczas transportu. W branży budowlanej transport to bardzo ważny czynnik, szczególnie bezpieczny transport. Sprawdziliśmy czy producent dostarcza swoje produkty w odpowiedni sposób. Produkty podczas transportu są solidnie zabezpieczone. Producent używa własnego transportu, co naszym zdaniem jest bardzo dużym plusem.
 4. Poziom obsługi i doradztwa w salonach sprzedaży. Dobry produkt to co najwyżej połowa sukcesu. Sprawdziliśmy poziom obsługi w losowo wybranych salonach, aby upewnić się czy firmy oferujące dane produkty są kompetentne. Losowo sprawdzone przez nas firmy oferujące produkty Krat Met posiadały bogatą ekspozycję oraz szczegółową wiedzę w zakresie oferowanych produktów. Większość firm oferuje usługę pomiaru jak i montażu.
 5. Współpraca między producentem a dystrybutorami. Z opinii sieci dystrybucji wynika iż współpraca z producentem przebiega prawidłowo. Sposób podejścia do spraw problematycznych jest na wysokim poziomie. Obsługa przez przedstawicieli handlowych także jest dobrze oceniana. Zaopatrywanie w akcesoria marketingowe na bieżąco, przystępność obsługi telefonicznej jest zdecydowanie atutem.

 

Zapraszamy do komentowania.

Pokaż przyciski
Ukryj przyciski