Pellet jako ogrzewanie – czy warto?

Czym jest Pellet firmy Poltarex?

Pellet Poltarex Premium to nowoczesny materiał opałowy wyprodukowany ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem suchych trocin i wiórów. To bardzo czyste i ekologiczne paliwo, które występuje w postaci granulatu o średnicy 6 lub 8 mm i długości do kilku centymetrów. O wysokiej jakości energetycznej Pellet Poltarex Premium świadczy fakt uzyskania certyfikatu jakości DINplus.
Produkowany jest z czystego drewna, bez jakichkolwiek dodatków. Substancją wiążącą są naturalne składniki zawarte w drewnie. O czystości tego paliwa świadczy fakt, że z jednej tony spalonego pelletu powstaje mniej niż 5 kg popiołu. Popiół można wykorzystać jako nawóz do przydomowego ogródka.

Jakie są zalety Pellet Poltarex Premium?

Jego zalety od dawna doceniają klienci w Europie Zachodniej. Teraz zyskuje coraz większe grono zwolenników w Polsce. Koszt ogrzania domu jest nawet dwukrotnie niższy w porównaniu do ogrzewania olejem opałowym lub gazem.
Poza walorem ekonomicznym zaletą Pellet produkowanego przez Poltarex jest jego czystość. Pallet nie brudzi rąk, ani pomieszczeń w których jest magazynowany. Ponadto łatwo go przechowywać oraz dozować ze względu na wygodne 15 kilogramowe worki, w który jest zapakowany.

Na co zwracać uwagę kupując pellet?

Przede wszystkim należy szukać pelletu w oznaczonych opakowaniach, z informacją o producencie. Kupując pellet niewiadomego pochodzenia nie tylko ryzykują Państwo prawdopodobieństwem uszkodzenia urządzenia grzewczego, ale też wyższymi wydatkami na ogrzewanie ze względu na niską kaloryczność paliwa niewiadomego pochodzenia. Dobrej jakości pellet ma wartość opałową powyżej 18 000 kJ/kg, a zawartość popiołu nie przekracza 0,5%.
Istotną kwestią jest aby kupowany pellet posiadał certyfikat DINplus. Stanowi on informację dla kupującego, że produkt ten został wyprodukowany z czystej trociny i wiór bez kory, piasku oraz związków chemicznych. Certyfikat ten producenci uzyskują poprzez szczegółowy audit, przeprowadzony przez doświadczonych ekspertów DEKRA.
Podejmując decyzję o wyborze pellet warto zdecydować się na wybór Pellet Poltarex Premium, który spełnia wszystkie powyższe wymagania, a ponadto daje pewność stosowania paliwa najwyższej jakości.

Pellet Poltarex Premium

Pokaż przyciski
Ukryj przyciski