Ranking Okien – Top Choice!


Co to jest ranking okien Top Choice? 
Jest to autorska analiza oferty producentów okien, która ma za zadanie pomóc budującym i remontującym domy w dokonaniu dobrego wyboru.

Dlaczego nasz ranking jest unikatowy?

 • Po pierwsze, naszym celem było bezpośrednie wskazanie jednej firmy, w której sami najchętniej kupilibyśmy okna. Przyjęcie takiego celu wynika z faktu, że tak właśnie decyduje konsument – wybierając tego jednego dostawcę, któremu zaufa.
 • Po drugie, ranking Top Choice uwzględnia czynniki, które często nie są uwzględnianie przez inne rankingi, skupiające się wyłącznie na technicznych parametrach produktów. Naszym zdaniem wiarygodność producenta oraz charakter całej oferty również mają znaczenie – i dlatego bierzemy je pod uwagę.

Jak ustaliliśmy zwycięzcę? Szukając lidera rankingu okien wzięliśmy pod uwagę 10 czynników wpływających w kluczowy sposób na satysfakcję klienta z dokonanego zakupu. Zwycięzcą została firma, która wypadła najlepiej po uwzględnieniu wszystkich 10 wskaźników.

 

 
 
 

10 kryteriów decydujących o zwycięstwie w rankingu Top Choice:

Kryteria oferty:

 

producent wysokiej jakosci okien

Stosunek jakości do ceny. Rozpatrując ten czynnik zestawialiśmy jakość wykonania wyrobów z ich ceną. Ocenialiśmy nie tylko, czy produkt jest dobry, ale także czy jego cena w stosunku do jakości nie jest, naszym zdaniem, zbyt wysoka.

szeroka oferta stolarki okiennej

Dopasowanie oferty do potrzeb konsumentów. Sprawdziliśmy czy producent rozwija ofertę wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami konsumentów. Braliśmy pod uwagę to, czy udostępnia klientom rozwiązania energooszczędne, bezpieczne i ciche oraz czy ma w ofercie najbardziej poszukiwane i popularne rozwiązania techniczne, takie jak ukryte okucia i drzwi przesuwne.

okna, drzwi, bramy, rolety

Kompleksowość oferty. Przeanalizowaliśmy pełną ofertę producenta aby stwierdzić czy ogranicza się ona do wąskiej gamy produktów, czy też pozwala na realizowanie zamówień obejmujących więcej elementów stolarki. Poszukiwaliśmy producenta, który uwalnia konsumentów od konieczności odrębnego negocjowania z większą ilością firm.

 

okna pcv dla wymagających i oszczędnych

Zakres cenowy oferty. Wzięliśmy pod uwagę problem, przed którym często stają klienci o ograniczonym budżecie: jak znaleźć dobrą alternatywę, dla oferty która nam odpowiada, ale przekracza nasze możliwości finansowe? Doceniliśmy firmy, które posiadają w ofercie rozwiązania dla klientów poszukujących niskiej ceny zakupu.

 

wysokiej klasy profile okienne

Dbałość o estetykę produktów. Sprawdziliśmy jakie możliwości wykończenia produktów oferuje producent, oraz na ile jego oferta może spełnić oczekiwania klientów wymagających najwyższej estetyki, premiując tych, którzy przywiązują wagę do wizualnej strony produktów.

 

Kryteria producenta:

 

najlepszy producent okien
Doświadczenie producenta. Zapoznaliśmy się z historią firmy, aby sprawdzić na ile doświadczenie w produkcji stolarki otworowej pozwala obdarzyć ją zaufaniem.

 

producent okien eksport
Stabilność producenta. Przyjrzeliśmy się obecnej kondycji firmy i jej rozwojowi w ostatnich latach. Czy stan firmy gwarantuje realizację zamówienia, a także serwis i opiekę w przyszłości?

 

zabezpieczenie okien przy transporcie
Dbałość o produkt podczas transportu. Transport to newralgiczny moment, w którym okno narażone jest na uszkodzenie. Poszukiwaliśmy firmy, która troszczy się o to, aby transport produktów przebiegał bezpiecznie.

 

profesjonalna obsluga przy sprzedazy okien
Poziom obsługi i doradztwa w salonach sprzedaży. Zbadaliśmy poziom prezentacji oferty oraz kwalifikacje pracowników pracujących w sieci dystrybucji producenta.

 

ranking producentow okien pcv
Współpraca między producentem a dystrybutorami. Zapoznając się z dostępnymi opiniami dystrybutorów oceniliśmy jak układają się relacje między siecią dystrybutorów a producentem. Bliskie i dobre relacje gwarantują brak problemów przy realizacji zamówienia w sytuacji, gdy dystrybutor jest podmiotem niezależnym od producenta.
 

 

Kto wygrał ranking okien Top Choice?

 

Po przeanalizowaniu oferty i producentów pod kątem powyższych kryteriów doszliśmy do dwóch wniosków.

WNIOSEK 1. To bardzo dobry wniosek: w Polsce funkcjonuje wielu wiarygodnych producentów okien, których klienci na pewno się nie rozczarują. Trudno się dziwić, że Polskie okna to polska specjalność eksportowa.

Założeniem naszego rankingu było jednak wskazanie jednego producenta. I to prowadzi do drugiego, najważniejszego wniosku:

WNIOSEK 2. Zwycięzcą rankingu okien Top Choice jest firma DAKO.

producenci okien - ranking

DLACZEGO wybraliśmy DAKO?

Aby uzasadnić swój wybór przyłóżmy informacje dotyczące zwycięskiego producenta do przyjętych kryteriów.

 

 

 

 

 

Oferta:

 1. Stosunek jakości do cenyWyroby DAKO oceniliśmy jako produkty wysokiej klasy, lokujący się pod względem jakości w ścisłej czołówce. Okna DAKO są produkowane z renomowanych komponentów, w sposób zgodny ze wszystkimi regułami sztuki, przy użyciu nowoczesnych technologii. Jednocześnie, ich cena jest przystępna.
 2. Dopasowanie oferty do potrzeb konsumentów. DAKO należy do grupy producentów, posiadających w ofercie bardzo szeroki wybór rozwiązań specjalnych: okuć, szyb i innych elementów pozwalających dopasować okna do indywidualnych wymagań. Decydujące znaczenie dla wysokiej oceny DAKO w ramach tego kryterium miała udostępniona klientom możliwość Indywidualnego Doboru Okien. DAKO proponuje w jej ramach gotowe rozwiązania do okien narażonych na nasłonecznienie, do okien które chcemy zabezpieczyć przed włamaniem oraz okien położonych na wyższych kondygnacjach, w przypadku których chcemy wyeliminować ryzyko upadku. Jest to bardzo dobry przykład podążania za potrzebami konsumentów.
 3. Kompleksowość oferty.  Producent DAKO posiada bardzo szeroki wachlarz produktów. Oprócz okien, drzwi przesuwnych i drzwi zewnętrznych (wszystko z PVC, drewna i aluminium) oferuje również bramy, rolety, rolety tekstylne i moskitiery. Wszystko od jednego producenta, w ramach jednej transakcji. Dodatkową wartością dla klientów jest dopasowanie produktów DAKO pod względem wyglądu (patrz pkt. 5).
 4. Zakres cenowy oferty. DAKO oferuje zadowalającą rozpiętość cenową w ramach oferty okien. Udostępnia nie tylko produkty klasy Premium, ale też tańsze, w bardziej przystępnych cenach – naszym zdaniem bez strat jakościowych, które sprawiałyby, że należałoby je uznać za niegodne polecenia.
 5. Dbałość o estetykę produktów. W tym wypadku przyznaliśmy DAKO bardzo wysoką notę ze względu na obecność w ofercie stolarki linii HarmonyLine. Nie wnikając w ideologię, którą DAKO objaśnia tę linię produktów, powiedzmy krótko że linia ta pozwala na zamontowanie w domu okien, drzwi, bram i rolet charakteryzujących się dopasowaną estetyką. Produkty nawiązują do siebie kolorystycznie oraz mają wspólne elementy dekoracyjne. W linii HarmonyLine DAKO udostępnia 12 gotowych zestawów okien, drzwi, bram i rolet o różnorodnej, ale zawsze wzajemnie dopasowanej stylistyce. To zdecydowanie rozwiązanie dla wymagających i wybrednych. Producent udostępnia także akcesoria do okien pozwalające dopasować okna do estetycznych wymagań konsumenta, takie jak np. szprosy.
 

Producent:

 

 1. Doświadczenie producenta. DAKO produkuje stolarkę otworową od 1994 r. To jeden z najlepszych wyników w Polsce, który nie wymaga komentarza. Pewne znaczenie dla doświadczenia DAKO ma też fakt, że jest to jedna z polskich firm okiennych wykazująca dużą aktywność eksportową – co oznacza, że jest wszechstronna i ma kontakt z najnowszymi trendami.
 2. Stabilność producenta. Branża okienna w Polsce rozwija się mocno, w dużej mierze dzięki dokonaniom eksportowym. DAKO nie jest tu wyjątkiem – dostępne informacje wskazują, że DAKO w ostatnich latach notuje wzrosty sprzedaży, a lista dystrybutorów DAKO jest długa. To dobre znaki, które pozwalają nam przyjąć, że firma jest w dobrej i stabilnej sytuacji.
 3. Dbałość o produkt podczas transportu. DAKO korzysta z własnego transportu, a produkty są pakowane na specjalnie zabezpieczanych stojakach. Załadunek i rozładunek odbywa się z użyciem wind, dzięki którym nie ma miejsca na ryzykowne zabiegi takie jak ręczne ściąganie produktów z ciężarówek.
 4. Poziom obsługi i doradztwa w salonach sprzedaży. W salonach dystrybutorów DAKO możemy znaleźć ekspozycję oferowanych produktów w postaci gotowych wyrobów – a nie tylko narożników. Sprzedawcy dysponują katalogami, pozwalającymi na porównanie produktów. Salony są schludne a spora część pracowników, z którymi rozmawialiśmy, okazała się po krótkim kontakcie pasjonatami tematu okien.
 5. Współpraca między producentem a dystrybutorami. W salonach sprzedaży widoczne jest przywiązanie dystrybutorów do marki, które świadczy o tym, że cenią oni swojego dostawcę i oferują go w sposób otwarty i chętny. Z kolei DAKO na swojej stronie internetowej w sposób otwarty udostępnia adresy salonów sprzedaży, co świadczy o tym, że darzy ich zaufaniem. Większość dystrybutorów chwaliła obsługę ze strony DAKO.

 

Czy nasz ranking okazał się pomocny? Dołożyliśmy starań aby uzasadnić nasz wybór i pomóc naszym użytkownikom w podjęciu dobrej decyzji. Wszystkich którzy chcieliby podzielić się z nami opinią na temat rankingu prosimy o komentarze poniżej.

Pokaż przyciski
Ukryj przyciski