Drewno na fasadę

Główna Fora Dyskusja ogólna Drewno na fasadę

Temat zawiera 3 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  ster23 7 miesięcy, 3 tygodnie temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #4736 Odpowiedź

  drako

  Jaki rodzaj drewna będzie waszym zdaniem najlepszym pomysłem na fasadę?

 • #4757 Odpowiedź

  Ekspert Bondex

  Jeśli chodzi o drewno na fasadę, to macie dwie opcje:

  Po pierwsze, możesz zdecydować się na drewno egzotyczne, które posiada naturalną, brązową barwę np. marbau, wenge, czy gombeira i zastosuj Bondex Acrylic Enamel- produkt dający 12 lat ochrony, bez potrzeby renowacji.
  Z drugiej jednak strony twardsze drewno egzotyczne ma większą gęstość, ale przez to słabiej izoluje oraz jest bardziej podatne na kurczenie i rozszerzanie się niż drewno miękkie; a im większa kurczliwość, tym większe prawdopodobieństwo pęknięć. Dlatego też możesz wybrać drugą, tańszą opcję i zastosować drewno rodzime. Najtrwalszy jest dąb i modrzew (pierwszy jest jednak dość drogi, a drugi – trudny do pozyskania). Dużą popularnością cieszy się olcha, natomiast świerk i sosna są łatwe w pozyskaniu i obróbce. W tym przypadku aby uzyskać brązową barwę i odpowiednio zaimpregnować deski, zastosuj Bondex Extreme Wood Care- jest to nowoczesna lakierobejca impregnująca 3w1. Jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy brąz to wybierz „7808 makasar”, jeśli natomiast jaśniejszy to „7812 sekwoja”.

 • #4885 Odpowiedź

  hirka
  Uczestnik

  Pytanie czy w ogóle drewno jest dobrym pomysłem. z tego co słyszałam jego konserwacja jest dość kosztowna, a i tak czasami dochodzi do uszkodzeń podczas silnych opadów np. gradu. Nie lepiej byłoby zainwestować w sprawdzone ocieplenie tynkowe np. Carbon od Caparola? Jest wzmocnione włóknem węglowym, co w tym momencie daje jedno z mocniejszej zabezpieczeń przed uszkodzeniami

 • #4890 Odpowiedź

  ster23

  Drewno dobrej jakości to trudno dostać na rynku.Hirka proponuje tradycyjny sposób. Faktycznie styropian na kołkach fasadowych http://artvocado.pl/zamocowania-izolacji-fasadowych-kategorie-i-przeznaczenie/ i struktura z dobrego tynku jest elewacja trwalszą.

Odpowiedz na: Drewno na fasadę
Twoje dane:
Pokaż przyciski
Ukryj przyciski