Top Dom Fora Dyskusja ogólna Drewno na fasadę

Temat zawiera 1 odpowiedź, bierze w nim udział 1 użytkownika, ostatnio zaktualizowany przez  Ekspert Bondex 1 tydzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #4736 Odpowiedź

  drako

  Jaki rodzaj drewna będzie waszym zdaniem najlepszym pomysłem na fasadę?

 • #4757 Odpowiedź

  Ekspert Bondex

  Jeśli chodzi o drewno na fasadę, to macie dwie opcje:

  Po pierwsze, możesz zdecydować się na drewno egzotyczne, które posiada naturalną, brązową barwę np. marbau, wenge, czy gombeira i zastosuj Bondex Acrylic Enamel- produkt dający 12 lat ochrony, bez potrzeby renowacji.
  Z drugiej jednak strony twardsze drewno egzotyczne ma większą gęstość, ale przez to słabiej izoluje oraz jest bardziej podatne na kurczenie i rozszerzanie się niż drewno miękkie; a im większa kurczliwość, tym większe prawdopodobieństwo pęknięć. Dlatego też możesz wybrać drugą, tańszą opcję i zastosować drewno rodzime. Najtrwalszy jest dąb i modrzew (pierwszy jest jednak dość drogi, a drugi – trudny do pozyskania). Dużą popularnością cieszy się olcha, natomiast świerk i sosna są łatwe w pozyskaniu i obróbce. W tym przypadku aby uzyskać brązową barwę i odpowiednio zaimpregnować deski, zastosuj Bondex Extreme Wood Care- jest to nowoczesna lakierobejca impregnująca 3w1. Jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy brąz to wybierz „7808 makasar”, jeśli natomiast jaśniejszy to „7812 sekwoja”.

Odpowiedz na: Drewno na fasadę
Twoje dane:
Top Dom › Fora › Dyskusja ogólna › Drewno na fasadę Temat zawiera 1 odpowiedź, bierze w nim udział 1 użytkownika, ostatnio zaktualizowany przez  Ekspert Bondex 1 tydzień temu. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Jaki rodzaj drewna będzie waszym zdaniem najlepszym pomysłem na fasadę? ...Forum, Sklepy, Produkty, Poradniki